Dokuczliwy ból wrastających paznokci

Wrastające paznokcie są bardzo powszechnym problemem, który może powodować silne dolegliwości bólowe.

Podstawowym objawem wrastających paznokci jest bolesne wbijanie się płytki w skórę. Często towarzyszy temu stan zapalny (obrzęk, zaczerwienienie tkanki), a w skrajnych przypadkach infekcja bakteryjna (wydzielina ropna).

Przyczyny wrastania paznokci:

– niedopasowane obuwie (za ciasne lub zbyt luźne)
– uwarunkowania genetyczne
– nieprawidłowe skracanie paznokci (zbyt mocne wycinanie bocznych brzegów paznokcia, tzw. “na okrągło”)
– nadwaga
– urazy paznokcia

Jeszcze do niedawna z problemem wrastających paznokci radzili sobie chirurdzy, głównie poprzez resekcję (wycięcie fragmentu płytki paznokcia), jednak obecnie można sobie poradzić z tą dolegliwością w znacznie mniej drastyczny i bolesny sposób, głównie poprzez wizytę u doświadczonego podologa.

Jedną z najskuteczniejszych metod korekcji wrastających paznokci jest założenie klamry. W naszym gabinecie podologicznyn stosujemy jedną z wyjątkowo skutecznych metod, czyli klamrę Frasera. Jest to klamra metalowa, indywidualnie dopasowana do płytki paznokcia. Zbudowana jest z metalowego drucika zakończonego po obu stronach haczykami, które mocowane są pod płytką paznokcia.

Osoby borykające się z tym problemem bardzo często czują lęk przed wizytą u podologa, w obawie o ból podczas zabiegu. Zapewniam jednak, że korekcja wrastających paznokci jest bezbolesna i przynosi błyskawiczną ulgę.

Zapraszamy serdecznie na konsultacje podologiczne

Call Now ButtonZadzwoń teraz